TOP – Darmowe banki zdjęć

TOP  – Darmowe banki zdjęć

Unsplash

Bezapelacyjnie najpiękniejszy bank zdjęć jaki widziałam. Melancholijne, skandynawskie, chłodne fotografie. Ponad 18 tysięcy zdjęć związanych z naturą, ponad 7 tys. związanych z biznesem i ponad 3 tys zdjęć foodowych. Niezwykłe krajobrazy, perfekcyjnie skrojone kadry i co najważniejsze intuicyjny kokpit. Prosta wyszukiwarka, główne kategorie, szybkie ściąganie fotografii. Fotografie na licencji CCO – nie musisz podawać autora

Picjumbo

Lubuję się w tym banku! Czysto mi tutaj, jasne i przejrzyste fotki, prosty interfejs, kategorie i dużo, dużo zdjęć. Podobają mi się odnośniki do powiązanych graficznie fotografii i jeszcze jedna rzecz, której nie znalazłam nigdzie indziej. Wiedza o technicznym wykonaniu fotografii, czyli jaka została użyta przysłona, jakie ISO i tym podobne rzeczy, które pokocha każdy fotograf. Dlaczego? Dlatego, że łatwo można podłapać i uzyskać podobne efekty. Polecam! Licencja CCO.

StockSnap

Lubię. Nawet bardzo. Łatwo się tam odnaleźć i jest wszystko czego mi potrzeba. Przejrzysty interfejs, dobra jakość i całkiem niezłe perełki. Trochę natury, nieco biznesu, sporo portretów, nawet flat lay się znajdzie. Z czystym serduchem polecam. Licencja CCO.

Pixabay

Był to pierwszy bank zdjęć, z którego korzystałam zanim zaczęłam pracować nad swoimi pracami. Nieco się zmienił, ale nadal zachwyca. Znajduje się tutaj prosta wyszukiwarka i panel. Brakuje mi jedynie głównych kategorii zdjęć i dokładnych tagów. Niebywałą zaletą są jednak filmy! Jest ich niewiele, ale są przepiękne. Dobra jakość, dobry motyw przewodni, a przede wszystkim uniwersalność. Podobają mi się również ilustracje i grafika wektorowa, z tego co widziałam już kilka motywów znalazło się na kilku dobrze prosperujących blogach. Bank dobry, prosty, idealny dla początkujących.  Licencja CCO.

Public domain archive

Choć wiele bierze z Unsplash, to polecam, bo dobry bank. Jeszcze mało fotografii, ale pnie się w górę. Stylowo i klimatycznie w moim guście. Czyste i jakościowo dobre fotografie. Przydadzą się na każdym blogu i fanpage’u, szczególnie przy różnego rodzaju cytatach i wspominkach.

Kamboompics

Bardzo przyjemny bank z dobrą jakością zdjęć. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Wadą jest po raz kolejny brak kategorii głównych i niewielki wybór zdjęć. Plusem są nie tylko pojedyncze zdjęcia, a całe tematyczne sesje.

 

Pexels

Bardzo miła, prosta wyszukiwarka. Nic nadzwyczajnego, ale całkiem dobre fotografie. Propsy za top fotografów, których jako jedyny bank docenia i promuje w pewien sposób. Brak mi tylko jakości przy niektórych fotografiach i głównych kategorii, ale to u mnie standard.

Foodiesfeed

Dla amatorów jedzenia! Wszystko co kochamy. Żywe kolory, jasne powierzchnie, soczystość i zapach, który wychodzi z ekranu. Z tych fotografii można byłoby stworzyć całkiem niezłe konto na instagramie. Są przepiękne! Dodatkowo posiadają wielu polskich autorów i licencję CCO.

Magdeleine

Przepiękny, skandynawski bank zdjęć. Dobra jakość zdjęć, chłodne tony, natura, typowo mainstreamowo. Jak mam czas, to wchodzę tam po prostu pooglądać pracę tych niesamowitych autorów. W biznesie na niewiele się zda, bo brakuje tej kategorii, brak czystych, jasnych prac i flat lay. Nie ten klimat. CCO.

Foter

Znaleziony niedawno, ale bardzo urokliwy. Trzy główne kategorie, kilka pobocznych, prosty interfejs. Podoba mi się opcja powiadamiania o licencji i możliwość jej wybrania, ściągnięcia różnorodnych rozmiarów pliku, możliwość wybrania dominującego koloru. Brakuje mi tylko oryginalności i jakości. Nadmiar fotografii się powtarza, więc gdy poszukujecie czegoś unikalnego – tam tego nie znajdziecie.

Gratisography

Znany większości przejaskrawiony, różowy serwis. Tak samo jak szata graficzna i fotografie są dosłownie przerysowane. Przyda się blogerom i firmom, które stawiają  na fun.

Isorepublic

Kolejny typowy bank zdjęć z miłym layoutem. Brak głównych kategorii, co dla mnie jest minusem, bo rzadko szukam po tagach i hasłach, ale przyjemnie jest. Znajdzie się tutaj sporo fotografii, których na próżno szukać w innych bankach, choć szczerze mówiąc wiele jak nie większość jest mainstreamowa.

Replashed

Mnie się tutaj podoba! Mało zdjęć, ale tak czysto, przejrzyście. Moje klimaty.

Moveast

Ten bank to idea Portugalczyka, który stwierdził, że każde zdjęcie powinno być wolne i dostępne dla wszystkich. I oto mamy. Dobra jakość zdjęć i stanowczo mój klimat. Brakuje mi jednak różnorodności, jasnych kolorów, przejrzystości i biznesowych fotografii. Blogerzy się odnajdą – biznesowe strony raczej nie.

Jaymantri

Unsplash tylko w innej wersji, nie ma co za dużo gadać, bo to zbyt mały bank. Ale ładnie jest!

Lifeofpix

Dla mnie jeden z lepszych banków zdjęć. Przyjemne tony, motywy i jakość fotografii. Odstrasza mnie brak kategorii, ale jak mam czas na dłuższe szperanie to wybrałabym właśnie ten serwis.

 

 

 

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *